• 0352 294 33 34
  • bilgi@berksoy.com.tr
  • Mimarsinan Dere Mah. Bilgehan Cad. 22 SK. No:6538030 Melikgazi/KAYSERİ

Uzay Terapi

Uzay terapi, temelinde kozmonotların giydiği “Penguin Suit” adı verilen özel kıyafet olan, uzay teknolojisinden ilham alınarak geliştirilen pediatrik fizik tedavi yöntemi olan Uzay Terapisinde kullanılan özel kıyafet, büyük eklemlere kompresyon yaparak sıkıştırıyor. Bu sayede eklemlere derin bir basınç uygulanıyor. Böylece eklemdeki tüm sensör (algılayıcı) ve proprioseptif uyaranların (kas, eklemler ve bağ dokusu ile algılanan pozisyon duyusu) uyarılması ve bilinçlenmesi sağlanıyor. Bu terapi yöntemini ortapedik engelli, serablal palsi, otizm gibi gruplara uygulamaktayız.
atrik fizik tedavi yöntemi olan Uzay Terapisinde kullanılan özel kıyafet, büyük eklemlere kompresyon yaparak sıkıştırıyor. Bu sayede eklemlere derin bir basınç uygulanıyor. Böylece eklemdeki tüm sensör (algılayıcı) ve proprioseptif uyaranların (kas, eklemler ve bağ dokusu ile algılanan pozisyon duyusu) uyarılması ve bilinçlenmesi sağlanıyor. Bu terapi yöntemini ortapedik engelli, serablal palsi, otizm gibi gruplara uygulamaktayız.

Berksoy Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi.

BU ÇOCUKLAR HEPİMİZİ İLGİLENDİREN BİR MESELEDİR. GELİN BU İŞİ UZMANLARIYLA BERABER HAREKET EDEREK KENDİNİ KAZANMASINA VESİLE OLALIM.